HAKKIMIZDA

İnsana en faydalı gıda ona en yakın topraktan çıkan en yakın üreticinin kendi ürettiği gıdadır. Yurt dışından gelen ithal ürünlerin tat ve lezzetlerinin olmadığı, besin içeriklerinin ise dışına benzemediği tecrübe edildi. Bizi bu içi boş ithal ürünlerden kurtaracak ve Anadolu topraklarının nimetlerini üretecek olanlar yerli üreticidir.

Oliva Sofralık Zeytin İyi zeytin arayan insanlar için, Samanlı Dağları’nın (İznik’in Müşküle Köyünde) eteklerinde üretim yapan bir butik markadır. Geleneksel yöntemlerle ve hiçbir katkı yada koruyucu madde kullanmadan üretim yapan bir aile işletmesidir.

Müşküle Köyü, İznik Gölü’nün güney sahili çevreleyen Katırlı Dağları’nın yamacında, İznik Gölü’ne hakim bir tepe üzerine kurulmuştur. Köyün birçok yerinden İznik Gölü rahatlıkla izlenebilir. Bursa-İznik karayoluna 2 km’lik yolla bağlanmaktadır. İznik ilçe merkezine 22, Bursa il merkezine 75 km uzaklıktadır. Köy, İznik ve Orhangazi ilçelerinin sınırındadır.

Müşküle Köyü Türkiye’nin en kaliteli sofralık zeytinleriyle, Helenistik çağa ait olduğu söylenen Hisar Kale’siyle, tarihi çınar ağaçlarıyla, tarihi hamamıyla, iğne oyalarıyla, Osmanlı mimarisi evleriyle, eşsiz güzellikteki doğasıyla ünlenmiştir.